Co to jest „Konstytucja Biznesu”?

Konstytucja Biznesu to reforma prawna, która weszła w życie 30 kwietnia 2018 roku. Reforma ta wprowadziła zmiany dla przedsiębiorców, a większości z nich ułatwiła prowadzenie biznesu.

Konstytucja Biznesu wprowadziła wiele korekt. Wśród najważniejszych zapisów jest możliwość prowadzenia działalności nierejestrowanej. To propozycja dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w biznesie lub dla tych, którzy oferują swoje usługi na niewielką skalę.

Wielkim ulepszeniem okazało się też wprowadzenie ulg na start dla początkujących przedsiębiorców. Dzięki niej istnieje możliwość zwolnienia z obowiązku uiszczania składek na ubezpieczenia społeczne przez pierwsze sześć miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej.

Istotnym ulepszeniem jest również wprowadzenie zasady domniemania uczciwości przedsiębiorcy, przyjaznej interpretacji przepisów oraz zasad – co nie jest zabronione jest dozwolone.  

Te i wiele innych modyfikacji, które niesie za sobą Konstytucja Biznesu znacznie ułatwią prowadzenie działalności gospodarczej i zwiększą możliwość przedsiębiorców.

Zobacz również —> Zarząd sukcesyjny