Cechy przedsiębiorcy 

Każdy przedsiębiorca musi w sobie wykształcić kilka cech charakteru, aby liczyć na sukces w świecie biznesu. 

  1. Gotowość do ciężkiej pracy i zorganizowanie na osiągnięcie zysku – każdy przedsiębiorca musi być gotowy na to, że w razie potrzeby prowadzenie działalności wymaga długich godzin pracy, które będą nie tylko intensywne, ale również bardzo wymagające radzenia sobie z mniejszą niż normalna ilością snu. 
  2. Pewność siebie – ta cecha determinuje sukces w niemal każdej dziedzinie życia, dlatego konieczne jest stałe pracowanie nad tym, aby czuć się pewnym siebie i tak wyglądać. 
  3. Zaangażowanie – założenie i prowadzenie przedsiębiorstwa wymaga całkowitego zaangażowania ze strony przedsiębiorcy pod względem czasu, pieniędzy i stylu życia. Jeśli zależy nam na tym, aby firma osiągała spektakularny sukces, wszystko musi zostać podporządkowane jej rozwojowi.
  4. Umiejętność słuchania – odnoszący sukces przedsiębiorca zawsze umie słuchać i wykorzystywać zdobytą wiedzę. Samowystarczalność nie wyklucza słuchania doskonałych porad urzędników bankowych i doradców biznesowych. 
  5. Gotowość do podejmowania ryzyka – nie jest to jednak podejmowaniem ekstremalnie nieprzemyślanych decyzji i zdawanie się na los. Jest to raczej umiejętność zarządzania ryzykiem, przeprowadzanie dokładnych analiz i podejmowanie nieracjonalnych decyzji, które prowadzą do rozwoju firmy.
  6. Umiejętność radzenia sobie z porażkami – każdy z nas czasem przegrywa, a życie wielu przedsiębiorców to już zbiór porażek, co jednak nie oznacza, że nie wpływa to pozytywnie na rozwój firmy. 
  7. Umiejętność nauki na błędach – błąd popełniony przez przedsiębiorcę nie musi mieć tragicznych skutków dla firmy, jednak nieustanne popełnianie tych samych błędów zawsze kończy się znacznie gorzej.